tempus_logo

Tempus Polska / Żarski CSR społeczna odpowiedzialność biznesu

Firma Tempus Polska powstała w 2001 roku.
Dziś jest doświadczoną, ambitną i dynamicznie rozwijającą się firmą. Specjalizujemy się w wykonywaniu usług kamieniarskich w tym głównie nagrobków granitowych, wykonywanych z kamieni naturalnych z całego świata, według naszych projektów oraz na indywidualne zamówienie klienta.
Produkujemy również elementy dla budownictwa tj. parapety, schody, blaty kuchenne i łazienkowe, kominki, kostkę brukową i wiele innych wyrobów z kamienia. W naszym Centrum Usług Kamieniarskich każdy klient znajdzie bardzo szeroki wybór akcesoriów nagrobkowych i cmentarnych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów stale poszerzamy naszą ofertę. Jesteśmy firmą, która nie boi się trudnych zadań.
Jesteśmy członkiem Związku Pracodawców Branży Kamieniarskiej. Posiadamy nowoczesny park maszynowy, własny transport oraz wykwalifikowanych pracowników, co pozwala nam na uzyskanie najwyższej jakości wyrobów.

Opis działań w zakresie CSR
Firma Tempus Polska finansuje regularnie działalność Fundacji Natura Polska przekazując darowizny do realizowanych projektów (dotyczy części związanej z wkładem własnym, gdy projekty są finansowane z UE) oraz projekty bez wsparcia UE jak np. Budowa siłowni pod chmurką w Zielonym Lesie 27.000 ZŁ.

Wykaz projektów realizowanych przez Fundację w ostatnich trzech latach:
Powstanie kompleksowej sieci szlaków rowerowych w gminie Żary – 1.600 EUR
Utworzenie miejsca rekreacji poprzez zagospodarowanie terenów zielonych w Łazie – 12.320 ZŁ
Promocja pomników przyrody w obszarze działania Grupy Łużyckiej – 7.700 ZŁ
Wicina jako przykład upowszechniania kultury łużyckiej – 11.400 ZŁ
Zapraszamy turystów do Jabłońca – 9.420 ZŁ
Wyposażenie placu sportowo-rekreacyjnego w Lubomyślu – 5.200 ZŁ
I Polsko-niemiecka WYSTAWA PRODUKTÓW REGIONALNYCH – 750 EUR
Uporządkowanie wjazdu na teren Wojskowego Szpitala nr 105 w Żarach
Projekt edukacji ekologicznej dla gmin Jasień, Brzeźnica i Przewóz
Promocja wybranych obszarów NATURA 2000 na pograniczu polsko-niemieckim – 720 EUR
Guzów- witamy turystów – 4.020 ZŁ