Inauguracja_kolaż

Inauguracja prac w ogrodzie społecznym za nami

10.06.2016 roku w parku przy ul. Czerwonego Krzyża, miała miejsce inauguracja ogrodu społecznego, który powstał dzięki Forum Młodych Lewiatan – Region Lubuskie.  To nasz kolejny projekt, którego się podjęliśmy, mówi Magdalena Kwolek, członek FML . Od początku roku realizowaliśmy zadania dzięki którym pozyskiwaliśmy pakiety; roślin ozdobnych, narzędzi do pracy w ogrodzie oraz małą architekturę, wszystko to dzięki Fundacji Green Cross Poland, która w ramach pilotażowego projektu w całej Polsce pomaga tworzyć ogrody społeczne, dzięki którym grupy sąsiedzkie lub inicjatywne z własnej woli chcą zmieniać swoje otoczenie na lepsze, integrując się jednocześnie i pracując na rzecz lokalnej społeczności.

Ogrod społeczny w Żarach ma służyć mieszkańcom głównie osiedla muzyków, młodzieży, organizacjom pozarządowym oraz grupom nieformalnym, ma wspierać w zacieśnianiu więzi społecznych, tworzyć dobry klimat do wspólnych rozmów i integracji.

Do naszej akcji społecznej podczas inauguracji włączyły się żarskie szkoły tj: Zespól Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Samochodowych oraz Szkoła Podstawowa Nr 1. Dziękujemy za pomoc i wsparcie jakie otrzymaliśmy od dzieci i młodzieży, jednocześnie kierujemy swe podziękowania na ręce dyrekcji szkół, które zdecydowały się  właczyć w prace nad naszym ogrodem społecznym.

W prace nad ogrodem włączył sie również samorząd, Urząd Gminy Żary oraz Miejski Ośrodek Sportu, Rekreacji i Wypoczynku, którzy przygotowali teren pod ogród społeczny, dziękujemy Pani Burmistrz Danucie Madej, Panu Olafowi Napiórkowskiemu Wiceburmistrzowi oraz Pani Agnieszce Janisz i Arkadiuszowi Markulakowi , Dyrekcji MOSRiW w Żarach.

Podziękowania kierujemy równiez do sponsorów: Masarni MOTYKA, która przekazała kiełbaski na grilla dla mieszkaców i uczniów biorących udział w inauguracji jak również TESCO Polska Sp.zo.o które zasponsorowało owoce i wodę do picia. Dodatkowo rzeczowo wsparła nas również Firma ALVA Patrycji Hejmanowskiej. Dziękujemy Państwu za okozaną pomoc i życzliwość, dzięki Waszemu wsparciu FML mogło zrealizować kolejne przedsięwzięcie, rozwiązując problemy społeczne jej mieszkańców.

Na zakończenie pragnę podziękować wszystkim członkom Lewiatana oraz współpracownikom Fundacji ,,Przedsiębiorczość” którzy po godzinach pracy pomagali przy montowaniu i malowaniu architektury – a wszysko po to, by mieszkańcy mogli z miejsca tego korzystać do woli:).

Korzystajcie zatem i dbajcie o to miejsce drodzy mieszkańcy, my zainicjowaliśmy dla Was ogród społeczny, Wy dbajcie natomiast o jego rozkwit i własne stosunki międzyludzkie.

Poniżej fotorelacja z inauguracji

Strona główna Aktualności Inauguracja prac w ogrodzie społecznym za nami