Rut Brąś

Gabinet psychologiczny – psychoterapeutyczny Rut Brąś

Nazywam się Rut Brąś, jestem psychologiem, filologiem polskim, terapeutą dzieci i młodzieży, trenerem umiejętności społecznych i już niebawem oligofrenopedagogiem.

W swojej pracy dzielę się wiedzą, technikami i narzędziami w rozwoju oraz rozwiązywaniu problemów w życiu o różnym podłożu. Lubię, gdy psychologia przestaje być tylko suchą teorią a staje się praktyką. W swojej pracy wspieram budowanie silnych i szczęśliwych relacji, pomagając w zarządzaniu czasem, rozwijaniu asertywności, pewności siebie i dbaniu o swoje potrzeby w duchu uważności, akceptacji i rozwiązaniach.

W gabinecie wykorzystuję wiedzę i umiejętności zdobyte na wielu kursach, szkoleniach i warsztatach (m.in. I stopień certyfikacji TSR – terapii skoncentrowanej na rozwiązaniu zdobyłam pod okiem Tomasza Świtka – trenera TSR, autora książki „Ścieżki rozwiązań”; terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży uczyłam się od specjalistów z Poradni Poza Schematami w Warszawie pod kierownictwem doktora psychiatrii Artura Kołakowskiego (autora wielu praktycznych książek, m.in. „Depresja nastolatków”, „Sposób na trudne dziecko”).

Obszary mojej pracy to:

– zaburzenia odżywiania

– praca z niską samooceną

– depresja

– terapia traumy i PTSD

– praca z zachowaniami autoagresywnymi, myślami i tendencjami samobójczymi

– zaburzenia zachowaniami

– praca z dzieckiem krzywdzonym

– tiki

– OCD – zaburzenia obsesyjno-kompulsywne

– przyjazna terapia behawioralna dzieci do 12 roku życia

– psychoedukacja rodziców borykających się z trudnościami wychowawczymi

– kryzysy osobiste

– trudności z poczuciem własnej wartości

– zaburzenia nastroju

– stany lękowe, poczucie pustki i bezsensu

– żałoba

– trudności w relacjach

– odkrywanie w przeszłości źródeł teraźniejszych zaburzeń

„But, który pasuje na jedną stopę, uwiera inną. Nie ma jednego przepisu na wspaniałe życie, który odpowiada każdemu”, jak mawiał Carl Gustav Jung, dlatego wspólnie z klientem wypracowuję dogodny dla niego sposób na poprawę jakości życia.

Oferuję Państwu:

  1. terapię indywidualną

Ta forma niesienia pomocy odbywa się w zaciszu gabinetu, w atmosferze autentyczności, spokoju i poufności, podczas której możemy zobaczyć, w jaki sposób funkcjonujemy w relacji z drugim człowiekiem, jakie mamy opory i ograniczenia. Mamy możliwość pokazania własnego wnętrza takiego, jakim jest naprawdę, bez masek, udawania czy tłumienia emocji. Spotkanie z terapeutą staje się lustrem, w którym możemy zobaczyć prawdziwe odbicie naszych problemów. Sesje terapeutyczne odbywają się cyklicznie.

  1. terapię par

Ta forma spotkań kładzie nacisk na pokazanie Twojej relacji z partnerem w nowym świetle, poprzez uwzględnienie jego sposobu przeżywania świata. Terapeuta, zachowując neutralność, próbuje wprowadzić inny sposób opisywania i rozumienia doświadczanych trudności. Klientami w takiej terapii jest zarówno para, jak i relacja między partnerami. Celem jest pomoc partnerom w wysłuchaniu i lepszym rozumieniu siebie nawzajem, na poziomie uczuć, emocji i potrzeb. Spotkanie z terapeutą to przede wszystkim rozmowa o tym, co aktualnie dzieje się w Waszym związku oraz o Waszej historii.

  1. terapię rodzinną

Jej celem jest rozwiązanie problemów i konfliktów w rodzinie oraz odbudowa więzi między jej członkami. Polega na odnalezieniu źródła kryzysu oraz sposobów na jego pokonanie, czemu służyć ma cykl spotkań, w których uczestniczą rodzice, dzieci i terapeuta prowadzący. Członkowie rodziny wraz z terapeutą rozmawiają o trudnościach we wzajemnych relacjach, określając wspólnie źródła konfliktu, nazywając je oraz wspólnie pracują nad ich rozwiązaniem. Wskazana jest w sytuacjach, gdy relacje między domownikami są zaburzone, a więc, często dochodzi między nimi do kłótni i konfliktów, mają trudności z rozpoznaniem swoich potrzeb, nie czują ze sobą więzi, brakuje im bliskości, zrozumienia i wsparcia.

 

Wierzę, że odrobina psychologicznej wiedzy, rozmowy o swoich emocjach, niekiedy skrywanych na serca dnie, może zmienić nasze  życie na lepsze.

“Jeśli doprowadzisz do porządku własne wnętrze, to, co na zewnątrz samo ułoży się we właściwy sposób.” Eckhart Tolle

Zapraszam serdecznie!


Strona główna Baza firm w Inkubatorze Gabinet psychologiczny – psychoterapeutyczny Rut Brąś
Menu
Menu