logo_kronopol

Kronopol / Żarski CSR społeczna odpowiedzialność biznesu

Jesteśmy jednym z największych na świecie producentów płyt i wyrobów drewnopochodnych.
Szwajcarska jakość i korzenie.

Kronopol Sp. z o.o. jest częścią holdingu Swiss Krono Group (Ernst Kaindl), światowego lidera w branży produktów drewnopochodnych.
Spółka powstała w 1994 roku w wyniku przejęcia przez holding Państwowych Zakładów Płyt Wiórowych. Podpisanie 7 stycznia aktu notarialnego dało początek nowej rzeczywistości.

Szwajcarski inwestor zapewniając wielomilionowe nakłady, szybko zmodernizował park maszynowy oraz technologię. Dzięki temu jakość produkowanych płyt została zauważona i doceniona przez klientów.

Kronopol jako przyjazna i nowoczesna firma angażuje się w działania na rzecz lokalnej społeczności. Chcemy aktywnie i odpowiedzialnie uczestniczyć w jej życiu. Łączymy uczciwe prowadzenie biznesu, oparte na etycznych zasadach, z szeroko pojętą aktywnością na rzecz społeczeństwa.

Działamy w tych obszarach, w których dostrzegamy istotne potrzeby społeczne. Robimy to samodzielnie lub we współpracy z władzami lokalnymi i wojewódzkimi, instytucjami pozarządowymi, osobami prywatnymi, organizacjami sportowymi i podmiotami gospodarczymi.

Jesteśmy przekonani, że nasze działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu to nie tylko wymierne wsparcie potrzebujących, ale także inspiracja do podejmowania ciekawych, wartościowych inicjatyw.

Wierzymy, że bezinteresowna pomoc czyni życie każdego z nas lepszym.

Opis działań w zakresie CSR

“Pan Sprzątalski”

„Pan Sprzątalski – to kolejna akcja edukacyjna zorganizowana przez naszą firmę we współpracy z lokalnymi władzami i Organizacją Odzysku z Krakowa. Akcja uświadomiła najmłodszym mieszkańcom Żar, jak ważne jest właściwe podejście do odpadów. Każdy mieszkaniec Polski wytwarza rocznie ok 260 kg odpadów, z czego niespełna 20% podlega recyklingowi. Dane te potwierdzają jak dużo zależy od nas samych, jak edukacja w tej kwestii jest ważna i potrzebna.
W akcji „Pan Sprzątalski” wzięło udział 14 szkół z całej gminy Żary, łącznie ok 1.500 dzieci. Od października 2015 roku uczniowie klas 1-3 uczyli się jak właściwie gospodarować odpadami komunalnymi. Finał akcji odbył się 16 stycznia 2016 roku w sali widowiskowej „Luna” Żarskiego Domu Kultury. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Już niebawem na naszej stronie www.kronopol.pl pojawi się news filmowy z akcji.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1275573255802639.1073741894.371273676232606&type=3

Posadź drzewko z Kronopolem – III edycja

Ponad 250 drzew i krzewów udało się posadzić w ramach piątkowej akcji „Posadź drzewko z Kronopolem”. Dzięki owocnej współpracy uczniów i nauczycieli ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Żarach oraz pracowników firmy Kronopol już za kilka lat w okolicy obwodnicy, przy ogródkach działkowych „Relax” będzie można przechadzać się pięknym, zielonym laskiem. To już III edycja akcji sadzenia drzew w ramach projektu Kronoland i z pewnością nie ostatnia, tym bardziej, że połączenie pracy, edukacji i dobrej zabawy sprawdza się znakomicie. Zresztą, zobaczcie sami…

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1225077294185569.1073741890.371273676232606&type=3

Piknik „Kronopol – bezpieczne miejsce pracy”

13 czerwca 2015 roku na terenie naszego zakładu odbył się piknik „Kronopol – bezpieczne miejsce pracy”, skierowany do pracowników i ich rodzin. Wydarzenie, w którym udział wzięło ponad 300 osób, miało na celu zwrócenie uwagi na kwestie bezpieczeństwa w miejscu pracy oraz pokazanie praktycznej roli zasad BHP.
Każdy, kto odwiedził w sobotę Kronopol mógł sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą zasad bezpieczeństwa i wziąć udział w konkursach oraz szkoleniach interaktywnych z obszaru BHP. Dla uczestników przygotowaliśmy także symulatory dachowania i zderzeń, które zobrazowały, jak zachowuje się samochód podczas wypadku. Na gości czekały m.in.: punkt nauki udzielania pierwszej pomocy, stoisko 105 Szpitala Wojskowego w Żarach, przy którym można było zmierzyć sobie ciśnienie oraz poziom cukru we krwi, a także punkt Państwowej Straży Pożarnej, gdzie prezentowano specjalistyczne wozy bojowe używane przez żarskich strażaków.
Przewidzieliśmy również szereg atrakcji dla najmłodszych. Dzieci miały okazję wziąć udział w zajęciach z zasad udzielania pierwszej pomocy, warsztatach „Bezpieczne wakacje” oraz mini wykładach na temat prawidłowego poruszania się po drodze.
Dodatkowo, pracownicy działu BHP oraz Społeczny Inspektor Pracy podczas trwania imprezy udzielali profesjonalnych odpowiedzi na wszystkie pytania związane z bezpieczeństwem.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1145542925472340.1073741887.371273676232606&type=3

Budki dla ptaków już wiszą w Zielonym Lesie!

20 marca 2015 roku żarska spółka Kronopol, we współpracy z Nadleśnictwem Lipinki Łużyckie, zorganizowała akcję wieszania budek lęgowych dla ptaków na terenie Zielonego Lasu w Żarach. W wydarzeniu udział wzięła także 34-osobowa grupa uczniów klas piątych ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Żarach.

Wieszanie budek lęgowych to kolejna akcja edukacyjna Kronopolu skierowana do najmłodszych mieszkańców Żar, mająca na celu zachęcenie uczniów do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w dziedzinie ochrony środowiska.

„Akcja wieszania budek lęgowych z jednej strony ma na celu zwiększenie populacji ptaków, z drugiej zaś powinna zachęcić młodych ludzi do poświęcenia uwagi przyrodzie i wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Spacer po Zielonym Lesie jest idealną okazją, by pokazać, jak wiele atrakcji czeka na tych, którzy zdecydują się odejść od komputera i wyjść z domu, dzięki temu dzieci poznają tajniki życia lasu”– komentuje Tomasz Rola koordynator projektu.

Spacer po Zielonym Lesie odbył się pod czujnym okiem pani leśniczy Doroty Boniec z Nadleśnictwa Lipinki Łużyckie. Przewodnik i gospodarz wydarzenia opowiedziała uczniom wiele ciekawych historii związanych z Zielonym Lasem i jego mieszkańcami.

W trakcie spaceru uczestnicy akcji, przy pomocy pracowników Kronopolu, zawiesili łącznie 10 budek lęgowych przeznaczonych głównie dla wróbli i sikorek. Każdy z ptasich domków został wcześniej specjalnie ozdobiony przez uczniów. Każda z budek została zarejestrowana w systemie GPS – co znacząco ułatwia jej lokalizację.

Dodatkową atrakcją podczas spaceru było wspólne podziwianie częściowego zaćmienia słońca oraz chwila zabawy na ufundowanej w zeszłym roku przez Kronopol i firmę Tempus siłowni pod chmurką.

Po spacerze, na uczniów i ich opiekunów czekało ognisko. Oprócz smażenia kiełbasek uczniowie wzięli udział w konkursach i zabawach, a na koniec otrzymali drobne upominki ufundowane przez Kronopol. Uczniowie zadeklarowali, że jesienią z chęcią powrócą do Zielonego Lasu, by sprawdzić ile budek zostało zamieszkanych oraz czy któraś z nich nie wymaga naprawy przed kolejnym sezonem lęgowym.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1090008534359113.1073741880.371273676232606&type=3

„Pokażcie Klasę” z Kronopolem

„Pokażcie Klasę” z Kronopolem
We wtorek, 16 grudnia 2014 roku, w żagańskim Pałacu Książęcym miała miejsce gala finałowa V edycji plebiscytu „Pokażcie Klasę”, organizowanego przez Gazetę Lubuską, Wojewodę Lubuskiego i Kuratora Oświaty. Jednym z głównych sponsorów konkursu był Kronopol.
„Pokażcie klasę” to plebiscyt, którego głównym celem było wyłonienie najbardziej twórczej, kreatywnej i zgranej klasy. Oprócz tego, konkurs miał również za zadanie promować region i społeczność szkolną oraz integrować młodzież z różnych szkół województwa lubuskiego.
Tegoroczny plebiscyt przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych: dla uczniów klas 1-3 i 4-6 szkół podstawowych oraz dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W październiku odbył się pierwszy etap konkursu, w którym klasy miały za zadanie wykonać zdjęcie grupowe. Następnie kapituła konkursowa i czytelnicy Gazety Lubuskiej w głosowaniu SMS wyłonili finalistów. W drugim etapie, klasy musiały przygotować prezentację multimedialną promującą gminę, miasto lub powiat z „przeciwnego bieguna” województwa lubuskiego, która następnie była oceniana przez kapitułę i czytelników.
W kategorii klas 1-3 szkół podstawowych zwyciężyła klasa 1b ze Szkoły Podstawowej w Lubrzy, uzyskując maksymalną notę 20 punktów. W kategorii klas 4-6 najlepsza okazała się klasa 6b ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach Krajeńskich. Najbardziej zacięta rywalizacja toczyła się między najstarszymi uczestnikami zabawy i zakończyła się zwycięstwem klasy 2c z Gimnazjum w Iłowej. Nagrody w postaci wycieczki po regionie, biletów do kina i na basen otrzymały pierwsze trzy klasy z każdej kategorii wiekowej.
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i hart ducha!
Dla Kronopolu wspieranie rozwoju młodzieży to bardzo ważna kwestia, która w filozofii firmy zajmuje szczególne miejsce. To właśnie z myślą o młodych ludziach spółka organizuje takie inicjatywy jak np. wakacyjne staże. Troszcząc się o wszechstronny rozwój młodzieży oraz wszystkich mieszkańców regionu i okolic, Kronopol z sukcesem wspiera także rewitalizację i turystyczny rozwój Zielonego Lasu w Żarach. Wszystkie społeczne, ekologiczne i dobroczynne akcje, w które angażuje się Kronopol, prowadzone są w ramach programu odpowiedzialności społecznej – KRONOLAND.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1031230486903585.1073741873.371273676232606&type=3

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY

6 grudnia w Kronopolu odbył się MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY dla juniorów. Odwiedziło nas wielu młodych pasjonatów tej gry wraz ze swoimi opiekunami i zarazem trenerami! Nie brakowało emocji i rozgrywek na najwyższym poziomie, przede wszystkim była to jednak bardzo dobra zabawa! Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, zwycięzcą gratulujemy, a wszystkim życzymy wytrwałości i dalszych sukcesów.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1017147764978524.1073741871.371273676232606&type=3

Zadbaj o formę z Kronopolem

W minioną sobotę, 18 października 2014 roku w Zielonym Lesie w obecności około 200 osób, odbyło się uroczyste otwarcie pierwszej, żarskiej „siłowni pod chmurką”. Cała inwestycja zrealizowana została przy jednej z najczęściej uczęszczanych ścieżek turystycznych. Osoby korzystające z siłowni mogą wykonywać zarówno ćwiczenia ogólnorozwojowe jak i ćwiczyć poszczególne mięśnie nóg, ramion, pleców i brzucha. Siłownia to także wspaniała odskocznia i zmiana formy treningu podczas biegu, czy też marszu z kijkami.
Obecni na inauguracji miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu, oprócz ćwiczeń siłowych, mogli spróbować swoich sił w intensywnym marszu Nordic Walking, który poprowadził Andrzej Lipiński z Kronopolu lub wziąć udział w turystycznym spacerze po Zielonym Lesie, gdzie rolę przewodnika pełniła Pani Elżbieta Łobacz – Bącal. Po sportowym wysiłku na wszystkich czekał poczęstunek w postaci pożywnej grochówki.
W uroczystym otwarciu siłowni udział wzięli również jej pomysłodawcy, przedstawiciele
z Fundacji Natura Polska, leśnicy z Nadleśnictwa Lipinki Łużyckie oraz przedstawiciele firm Kronopol i Tempus Polska, którzy sfinansowali całą inwestycję.
Siłownia pod chmurką jest kolejnym projektem aktywizacji sportowej i turystycznej w Żarach zrealizowanym przez Kronopol. W latach ubiegłych nasza spółka rewitalizowała Niebieski Szlak w Zielonym Lesie, gdzie co roku organizowane są marsze, m.in. z okazji pierwszego dnia wiosny.
Dziękujemy wszystkim za udział w otwarciu siłowni i zapraszamy do aktywnego spędzania wolnego casu! Więcej informacji o siłowni pod chmurką oraz o szlakach turystycznych
w Zielonym Lesie na www.zielony-las.pl

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.985834444776523.1073741866.371273676232606&type=3

Informacje o firmie
Kronopol Sp. z o.o.
ul. Serbska 56, 68-200 Żary
woj. lubuskie, POLSKA
tel. +48 68 36 31 100,305,307
fax. +48 68 36 31 320, 321
NIP: 928-00-12-700
REGON: 970327738
e-mail: sekr@swisskrono.pl e-mail: info@swisskrono.pl

Strona główna Żarski CSR Kronopol / Żarski CSR społeczna odpowiedzialność biznesu
Menu
Menu