poli-eco

Poli-eco Tworzywa Sztuczne / Żarski CSR społeczna odpowiedzialność biznesu

Opis prowadzonej działalności

Firma Poli- Eco Tworzywa Sztuczne Sp. z o.o. jest jednym z największych europejskich producentów wyrobów wykończeniowych z PVC. Istnieje już ponad 20 lat stale umacniając swoją pozycję na rynku. Od 2011 roku Poli-Eco Tworzywa Sztuczne Sp. z o.o.

Dynamiczny rozwój firmy to między innymi realizacja sprawnie pozyskanych Funduszy Strukturalnych Unii Europejskiej. Dokonano modernizacji mieszalni, stworzono nowoczesne laboratoria i prowadzona jest stała kontrola jakości produkowanych wyrobów. Najwyższej jakości produkty wytwarzane są w zmodernizowanych halach produkcyjnych.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom oraz wymaganiom coraz większej grupy klientów Poli-Eco Group, wprowadza nowe typy listew i akcesoriów wykończeniowych. Terminowość dostaw i stałe podnoszenie jakości oferowanych wyrobów to gwarancja satysfakcji klienta.Świadczy o tym choćby fakt posiadania Certyfikatu Systemu Zarządzania Jakością wg. PN-EN ISO 9001:2008 wydanego przez BUREAU VERITAS CERTIFICATION z zakresu projektowania i produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych.

Listwy z miękkiego PVC produkowane są zgodnie z wymogami Polskiej Normy PN-81/B-89002, natomiast listwy z tworzywa spienianego i twardego PVC zgodnie z Aprobatą Techniczną Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie (AT-15-4651/2004). Produkty firmy oferowane są na rynku pod wspólną marką handlową KORNER.

Od kilku lat spółka wprowadziła na rynek nowy produkt pod marką Ecovinyl – mieszanki i granulaty PVC

Opis działań w zakresie CSR (Corporate Social Responsibility)

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu według POLI-ECO, to taki sposób prowadzenia biznesu, w którym uwzględniane są aspekty społeczne, etyczne i środowiskowe, na każdym etapie podejmowania decyzji w Spółce. To nie same działania filantropijne, dodatkowe czy jednorazowe, ale działania ściśle związane ze strategią rozwoju firmy, w których liczymy zyski i straty zarówno po stronie firmy, ale również po stronie społecznej czy środowiskowej. W naszej strategii cytujemy Miltona Friedmana (wypowiedź dla New York Times Magazine, we wrześniu 1970 r.):
„Istnieje jedna i tylko jedna społeczna odpowiedzialność biznesu – korzystać ze swoich zasobów i angażować się w zadania prowadzące do zwiększania zysków tak długo, jak pozostaje to w zgodzie z zasadami gry, przez co chcę powiedzieć, zaangażowanie w otwartą i wolną rywalizację pozbawioną podstępu i oszustwa w stosunku do kogokolwiek.”
Na naszej stronie internetowej POLI-ECO.PL, opisane zostały szczegółowo akcje w jakich spółka bierze udział w tym. m.in.: Pola nadziei, Wszystkie dzieci są nasze, Debiut na rynku pracy. Oprócz angażowania się w akcje społeczne na zewnątrz organizacji dbamy również o „wnętrze” spółki zapewniając naszym pracownikom komfort i bezpieczeństwo pracy, konsultując z nimi konkretne rozwiązania m.in. poprzez uruchomienie Giełdy Dobrych Pomysłów.

Posiadane certyfikaty

ISO 9001

Informacje o firmie

“Poli-Eco Tworzywa Sztuczne” Sp. z o.o.
68-200 Żary
ul. Zwycięzców 7
NIP: 924-17-30-354
Tel. 0048 68 478 44 00
Fax 0048 68 478 44 01
e-mail: sekretariat@poli-eco.pl
www.poli-eco.pl
www.korner.eu

Strona główna Żarski CSR Poli-eco Tworzywa Sztuczne / Żarski CSR społeczna odpowiedzialność biznesu
Menu
Menu