65-DSC_0196

„Zainwestuj w Lubuskie”

W Lubuskiem warto być i inwestować! Do tego zachęca najnowszy spot prezentujący walory inwestycyjne regionu emitowany na antenie TVP INFO. Celem kampanii jest promocja gospodarcza Lubuskiego na arenie międzynarodowej, a także budowanie wizerunku regionu jako miejsca atrakcyjnego dla nowych inwestycji oraz regionu przyjaznego przedsiębiorcom, w którym dobrze się mieszka i które warto odwiedzić. Kampania jest realizowana w ramach projektu pt. „Promocja gospodarcza województwa lubuskiego – II edycja” dofinansowanego z LRPO na lata 2007-2013.

Cel zostanie osiągnięty poprzez wspieranie działań dążących do rozwoju infrastruktury biznesu i przedsiębiorczości województwa oraz poprzez promowanie walorów gospodarczych regionu z punktu widzenia podmiotów gospodarczych funkcjonujących w Lubuskiem. Realizacja całego projektu ma spowodować wzrost zainteresowania regionem wśród potencjalnych inwestorów, co przełożyć się może na zwiększenie liczby inwestycji. Projekt przyczyni się do wzrostu rozpoznawalności na arenie marki „Lubuskie warte zachodu” w aspekcie gospodarczym. Realizacja projektu ma przekonać odbiorców, że w Lubuskiem warto być i inwestować. Zlokalizowana jest tutaj m.in. prężnie działająca K-SSSE. Projekt kładzie nacisk na prezentację walorów inwestycyjnych regionu przy jednoczesnym nawiązywaniu kontaktów biznesowych, czego efektem będzie wzrost konkurencyjności gospodarczej regionu.

Na realizację projektu składają się takie zadania jak: modernizacja strony internetowej investinlubuskie.pl (sierpień 2014); produkcja materiałów promocyjnych (filmu promocyjnego, folderów i materiałów konferencyjnych; wrzesień 2014); organizacja forum polsko chińskiego pt. „Lubuskie wrota dla chińskich inwestycji” (wrzesień 2014); promocja terenów inwestycyjnych województwa lubuskiego podczas targów Expo Real w Monachium (październik 2014), wyjazd studyjny dla lubuskich przedsiębiorców z branży budowlanej do Skandynawii połączony z udziałem w targach budowlanych Byggmässan w Malmö w Szwecji (kwiecień 2015).

Kampania jest realizowana w ramach projektu pt. „Promocja gospodarcza województwa lubuskiego – II edycja” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. II edycja projektu stanowi wznowienie zakończonej w marcu 2013 roku I edycji. Jego wstępne efekty (przede wszystkim zaangażowanie gmin i przedsiębiorców) były motorem do kontynuowania działań zmierzających do wzrostu atrakcyjności województwa lubuskiego. Zakończenie projektu planowane jest na 30 września 2015 r.

Emisja spotów promujących „Zainwestuj w Lubuskie” odbywa się na antenie ogólnopolskiej o charakterze informacyjno-biznesowym TVP INFO. Kampania trwa 2 tygodnie, od 3 do 16 sierpnia 2015 r. Spot został zrealizowany przez Grzegorza Lipca.

ZOBACZ FILM

Strona główna Aktualności „Zainwestuj w Lubuskie”
Menu
Menu