erasmus

Europejski wolontariat i wymiany młodzieży w ramach yBBregions – ostatnia szansa rekrutacja trwa do 21.02.2016

Od 1 września 2014 roku do 30 kwietnia 2016 roku w ramach realizowanego przez Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli projektu „YBB- Youth and Brussels Based Regions” z programu unijnego “Młodzież w działaniu” specjalne 13-sto tygodniowe staże/praktyki na zasadzie europejskiego wolontariatu EVS odbędą młodzi mieszkańcy Województwa Lubuskiego w wieku od 18-30 lat.
Dzięki wspólnemu finansowaniu projektu ze środków UE oraz budżetu Województwa Lubuskiego uczestnikom zostanie zapewnione zakwaterowanie w Brukseli a także pokryte koszty wyżywienia i podróży. W ramach tego samego projektu w ciągu dwóch lat Biuro zrealizuje także cztery edycje wymiany młodzieży w wieku 18-25 lat, w których każdorazowo weźmie bezłpatnie udział czterech młodych ludzi z Województwa Lubuskiego oraz po czterech młodych uczestników ze słowackiego Kraju Preszowskiego, włoskiej Abruzji oraz chorwackiego regionu Dubrownik-Naretva czyli regionów realizujących projekt wraz z Województwem Lubuskim.

Celem działań YBB jest umożliwienie poznania funkcjonowania Unii Europejskiej „od środka”, zwiększanie świadomości na temat polityk, inicjatyw i działań podejmowanych na szczeblu UE, które mają wpływ na codzienne życie obywateli oraz funkcjonowanie europejskich regionów a także zapoznanie uczestników projektu z korzyściami integracji europejskiej. Uczestnicy będą zwiększać swoje kwalifikacje oraz umiejętności – w tym językowe. Wartością dodaną projektu będzie również wzajemne poznanie, również kulturowe młodych ludzi z czterech różnych regionów europejskich.

Rekrutacja do udziału w działaniach projektu: 13-sto tygodniowych staży EVS oraz dwóch wymian młodzieży które realizowane będą od 1 września 2014 r. do czerwca 2015 r. została otwarta i realizowana jest w czerwcu 2014 r. W celu wzięcia udziału w rekrutacji do działań projektu, zainteresowanych młodych Lubuszan prosimy o zarejstrowanie się na stronie internetowej projektu.
Szczegółowe informacje i warunki udziału zostały opublikowane na stronie www.lubuskie.pl, stronie projektu YBB oraz oficjalnych mediach społecznościowych Facebook i Twitter projektu.
Strona główna Aktualności Europejski wolontariat i wymiany młodzieży w ramach yBBregions – ostatnia szansa rekrutacja trwa do 21.02.2016
Menu
Menu