logo_-PA_ciemne_tło

Wsparcie na starcie dla firm nowopowstałych – zachęcamy do bezpłatnego korzystania z programu

Miło nam poinformować Państwa, iż Fundacja Przedsiębiorczość objęła patronatem Program Aktywizacja, który wspiera polską przedsiębiorczość. Celem programu jest propagowanie idei mikroprzedsiębiorczości i proaktywnej postawy przedsiębiorczej w Polsce.

Program Aktywizacja jest projektem skierowanym do osób, które otworzyły działalność lub dopiero myślą o jej rozpoczęciu. Założeniem programu jest wspieranie mikroprzedsiębiorców w najważniejszym okresie, jakim jest pierwszy rok prowadzenia działalności.

Cel Programu Aktywizacja
Chcemy wspierać ideę mikroprzedsiębiorczości, bowiem to małe i średnie przedsiębiorstwa determinują sukces gospodarki i wpływają na rozwój całego kraju. – komentuje Andrzej Lazarowicz, Prezes Dolnośląskiej Grupy Wspierania Biznesu, organizatora projektu. Rozwój postawy przedsiębiorczej i moda na start-upy wpływają na rynek pracy. W efekcie coraz więcej osób decyduje się na założenie własnego biznesu. Często jednak rezygnują, albowiem już na starcie nie mogą liczyć na dostateczne wsparcie. Właśnie dlatego chcemy to zmienić, udzielając im faktycznej i realnej pomocy w tym początkowym – jakże newralgicznym dla nich okresie.

Jak potwierdzają organizatorzy, sukces pierwszej edycji, który przejawił się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony początkujących przedsiębiorców, jak i instytucji popierających jego idee, przekonał nas o jego słuszności i konieczności kontynuacji. Dostrzegając potrzebę, zdecydowaliśmy się na uruchomienie kolejnej edycji programu wspierającego młodych przedsiębiorczych Polaków.

Korzyści dla przedsiębiorców
Aby oszczędzić czas i pieniądze przedsiębiorców, staraliśmy się wesprzeć ich, udostępniając pakiet najbardziej niezbędnych usług. Obejmuje on kompleksowo najważniejsze obszary zarządzania firmą nie tylko początkowym okresie jej działania – powiedział prezes DGWB. Naszym nadrzędnym celem jest wspieranie mikroprzedsiębiorczości w całym kraju, a tworzenie warunków sprzyjających zakładaniu własnych działalności gospodarczych oraz poprawa konkurencyjności sektora małych średnich przedsiębiorstw to idea, przyświecająca wszystkim naszym działaniom

Program Aktywizacja to inicjatywa na rzecz rozwoju polskiej przedsiębiorczości, dzięki której nowo powstałe firmy mogą zupełnie za darmo otrzymać narzędzia informatyczne niezbędne do sprawnego jej funkcjonowania. Roczny darmowy dostęp do systemu fakturowania, zarządzania magazynem, oprogramowanie do prowadzenia kadr i płac, rozliczania podatków oraz prowadzenia księgowości online, wsparte pomocą ze strony specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, to bez wątpieniaogromny bonus dla wszystkich rozpoczynających swą przygodę z biznesem.

Warunki uczestnictwa w programie
Wymogiem skorzystania ze wsparcia jest czas, jaki upłynął od chwili założenia własnej działalności. Natomiast niepodważalną korzyścią, płynącą z udziału w Programie Aktywizacja, jest minimalizacja obciążeń finansowych w początkowym okresie funkcjonowania jego firmy. Zgłoszenie do Programu Aktywizacja jest bardzo proste – wystarczy zarejestrować się bezpośrednio na stronie: www.programaktywizacja.pl, a udział jest całkowicie darmowy.

Program Aktywizacja – partnerzy
Partnerem strategicznym projektu jest wFirma.pl, jednak każda instytucja, popierająca idee projektu, może do niego dołączyć i aktywnie promować go wśród potencjalnych uczestników. Wszelkie organizacje i instytucje, które aktywnie wspierają ideę przedsiębiorczości oraz aktywizacji zawodowej bezrobotnych, w szczególności centra przedsiębiorczości, stowarzyszenia wspierające rozwój MŚP i organizacje studenckie, jak np. Uczelniane Biura Karier, zachęcamy do objęcia patronatu nad Programem Aktywizacja i przyłączenia się do szczytnej idei wspólnego wspierania polskiej przedsiębiorczości.

 

logo_-PA_ciemne_tło

Organizator Programu Aktywizacja:
Dolnośląska Grupa Wspierania Biznesu Sp.z o.o.
ul. B. Krzywoustego 105/21 | 51-166 Wrocław
mail: biuro@dgwb.pl
www: dgwb.pl
Program Aktywizacja:
www: programaktywizacja.pl

https://www.facebook.com/ProgramAktywizacja

Dowiedz się więcej na: http://dgwb.pl/

Strona główna Aktualności Wsparcie na starcie dla firm nowopowstałych – zachęcamy do bezpłatnego korzystania z programu
Menu
Menu