ogr_spol

W Żarach powstaje ogród społeczny, dzięki Forum Młodych Lewiatan – Region Lubuskie

“Nasz Ogród Społeczny” to odpowiedź na coraz większy problem braku zieleni, z jakim borykają się polskie miasta. Jego celem jest tworzenie ogrodów przez grupy sąsiedzkie, które dzięki wspólnej pracy nie tylko bezpośrednio przyczynią się do upiększenia swojej okolicy, lecz także wzmocnią panujące między nimi relacje. Chcemy przekazać mieszkańcom narzędzia do zmiany swojego otoczenia na lepsze.

Dzięki kampanii „Nasz ogród społeczny” pokażemy, że również na silnie zurbanizowanych terenach możemy być blisko natury i siebie, czerpać z tego radość” – mówi Dominika Kulczyk, Założycielka Green Cross Poland.

Forum Młodych Lewiatan – Region Lubuskie, działajace na rzecz ludzi młodych w naszym województwie, postanowiło wziąć udział w projekcie i realizować zadania związane z tworzeniem ogrodu społecznego. Przeprowadziliśmy badania ankietowe z mieszkańcami naszego miasta; młodzieżą szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, oraz mieszkańcami osiedla muzyków, którzy wypowiedzieli się nt. związany z możliwością odpoczynku i rekreacji w wolnym czasie na świeżym powietrzu. Ankietowani wskalili na brak lub niewystarczającą ilość takich miejsc – mówi Gracjan Szymański, Członek Zarządu Forum Młodych. Postanowiliśmy zatem aby z pozyskanych pieniędzy z fundacji Green Cross Poland w niezagospodarowanym miejscu jakim jest Park przy ul. Czerwonego Krzyża, stworzyć miejsce do odpoczynku, relaksu i spotkań ludziom młodym, ale nie tylko, formuła stworzenia ogrodu, będzie ogólnodostępna, każdy mieszkaniec będzie mógł z niego korzystać bez ograniczeń – mówi Szymański.

Projekt „Nasz ogród społeczny” rozpocznie się już wczesną wiosną, do pracy nad min zapraszamy, szkoły, przedszkola, urzędy, instytucje, mieszkańców oraz lokalną społeczność.

Szcegóły nt. ogrodu dostępne będą na stronie http://greencrosspoland.org/ www.fundacja.zary.pl oraz https://www.facebook.com/FML.Lubuskie/

https://www.facebook.com/Fundacja-Przedsi%C4%99biorczo%C5%9B%C4%87-%C5%BBary-578990622132145/

oraz pod nr tel: 533 32 26 18

http://www.telewizjazary.pl/wiadomosci/17898,spoleczny-ogrod-na-paderewskiego

 

 

Strona główna Aktualności W Żarach powstaje ogród społeczny, dzięki Forum Młodych Lewiatan – Region Lubuskie
Menu
Menu