fundusze zdjecie

Ponad 47 mln zł na rozwój lubuskich przedsiębiorstw!!!

W urzędzie marszałkowskim podpisano aneksy – tzw. „Strategie wyjścia” – z lubuskimi funduszami pożyczkowymi i poręczeniowym. Dzięki tym umowom w kasach organizacji pozostanie łącznie ponad 47 mln zł, które zostaną przeznaczone na preferencyjne kredyty i poręczenia dla lubuskich firm. W wydarzeniu wzięła udział członek zarządu Alicja Makarska

– Praca nad odpowiednim zagospodarowaniem tych środków jest bardzo trudna, zarówno dla funduszy, jak i naszych pracowników. Pokazali jednak państwo już w poprzedniej perspektywie finansowej, że świetnie radzą sobie z dzieleniem otrzymanych pieniędzy. Efekty waszych działań, prowadzonych w ostatnich latach, są widoczne. Wierzę, że tak będzie także w przyszłości – mówiła Alicja Makarska, Członek Zarządu Województwa Lubuskiego.

Pierwotnie pieniądze pochodziły z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013. W związku z zakończeniem perspektywy finansowej, pieniądze zwrócone przez przedsiębiorców do funduszy, przeszły pod pieczę zarządu województwa i konieczne było podpisanie aneksów do wcześniejszych umów. Pozwoli to na dalsze wspieranie inwestycyjnych i innowacyjnych projektów firm z naszego regionu. Wcześniejszy wkład, pochodzący z LRPO, był przeznaczony na pożyczki i poręczenia dla lubuskich mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Kredyty pomagały przede wszystkim firmom mającym utrudniony dostęp do kapitału. Uzyskane pieniądze wykorzystywane były najczęściej na inwestycje, głównie na zakup środków trwałych. Następnie pożyczki zwracano na preferencyjnych warunkach i przeznaczano na kredyty dla kolejnych przedsiębiorstw.

Zarząd województwa pozytywnie ocenił efektywność działań funduszy pożyczkowych i poręczeniowego w poprzednich latach, wskazując na pełną zdolność do dalszego gospodarowania powierzonymi środkami. Stąd decyzja o pozostawieniu w zarządzaniu wspomnianych podmiotów 47 mln zł na okres kolejnych 10 lat, począwszy od 1 lipca br. Aneksy podpisano z 9 funduszami. – Postaramy się spełnić oczekiwania przedsiębiorców i Zarządu Województwa Lubuskiego. Dziękujemy za zaufanie, ale najważniesjze jest to, że te fundusze są wielką szansą dla przedsiębiorców, którzy będa mogli zyskać dodatkowe instrumenty finansowe na rozwój swoich firm – podkreślała Hanna Nowicka, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

Poniżej pełna lista funduszy, z którymi zarząd województwa zdecydował podpisać się aneksy do umów oraz wykaz celów, na jakie zostaną ponownie zaangażowane przekazane środki:

1. Stowarzyszenie Małej Przedsiębiorczości z siedzibą w Dobiegniewie, projekt pn.: Dokapitalizowanie Funduszu Pożyczkowego w Dobiegniewie: 6,88 mln zł (w tym EFRR: 6 mln zł).
Cel: Pożyczki dla MŚP na cele inwestycyjne i inwestycyjno – obrotowe.
2. Fundacja „Przedsiębiorczość” Żary, projekt pn.: Dokapitalizowanie Funduszu Pożyczkowego w Żarach – systemowe wsparcie sektora MSP: 2,71 mln zł (w tym EFRR: 2,85 mln zł pomniejszona o p. stracone)
Cel: Pożyczki dla MŚP na cele inwestycyjne i inwestycyjno – obrotowe.
3. Fundacja „Przedsiębiorczość” Żary, projekt pn.: Kapitał dla przedsiębiorczych – dokapitalizowanie Funduszu Pożyczkowego w Żarach: 2,45 mln zł (w tym EFRR: 2,37 mln zł).
Cel: Pożyczki dla MŚP na cele inwestycyjne, inwestycyjno – obrotowe.
4. Lubuski Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o., projekt pn.: Dokapitalizowanie Lubuskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. w Zielonej Górze: 12,02 mln zł (w tym EFRR: 10 mln zł).
Cel: Poręczenia kredytów i pożyczek udzielanych MŚP przez instytucje finansujące.
5. Lubuski Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o., projekt pn.: Lubuskie Poręczenia: 2,01 mln zł (w tym EFRR: 2 mln zł).
6. Wojewódzki Zakład Doskonalenia Zawodowego w Gorzowie Wielkopolskim, projekt pn.: Fundusz Pożyczkowy dla MSP: 0,78 mln zł (w tym EFRR: 0,76 mln zł).
Cel: Pożyczki dla MŚP na cele inwestycyjne, inwestycyjno – obrotowe.
7. Europejskie Centrum Doradztwa Finansowego Sp. z o.o.,projekt pn.: Dokapitalizowanie funduszu ECDF umożliwiające świadczenie Pakietu Wsparcia dla Lubuskich Przedsiębiorców: 2 ,85 mln zł (w tym EFRR: 2,85 mln zł).
Cel: Pożyczki inwestycyjne dla MŚP realizujących inwestycje na terenie województwa lubuskiego.
8. Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Zielonej Górze, projekt pn.: Dokapitalizowanie Lubuskiego Funduszu Pożyczkowego: 13,13 mln zł (w tym EFRR: 11,75 mln zł).
Cel: Pożyczki dla MŚP na cele inwestycyjne, inwestycyjno – obrotowe.
9. Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Zielonej Górze S.A., projekt pn.: Dokapitalizowanie Lubuskiego Funduszu Pożyczkowego II: 4,56 mln zł (w tym EFRR: 4,5 mln zł).
Cel: Pożyczki dla MŚP na cele inwestycyjne, inwestycyjno – obrotowe

Podpisanie umów z lubuskimi funduszami pożyczkowymi i poręczeniowym

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

• DSC_4007.JPG -
  • DSC_4019.JPG -
  • DSC_4027.JPG -
  • DSC_4052.JPG -
  • DSC_4077.JPG -
  • DSC_4087.JPG -
  • DSC_4089.JPG -
  • DSC_4095.JPG -
  • DSC_4101.JPG -
  • DSC_4114.JPG -
  • DSC_4128.JPG -
  • DSC_4142.JPG -
  • DSC_4146.JPG -
  • DSC_4159.JPG -
  • DSC_4161.JPG -
 źródło www.lubuskie.pl
Strona główna Aktualności Podpisaliśmy aneksy do umów na zwrotne finansowanie dla MŚP, zapraszamy firmy do korzystania ze środków funduszy pożyczkowych jakie oferujemy!!!