LUB_LID_BIZ

LIDER BIZNESU W ŻAGAŃSKIM PAŁACU

W poniedziałek 25 września w Pałacu Książęcym odbędzie się IX Gala Finałowa Lubuskiego Lidera Biznesu.

Organizatorem konkursu Lubuskiego Lidera Biznesu jest Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa, ,,Gazeta Lubuska” oraz miasto Żagań. Patronat nad całością konkursu sprawuje Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego, a patronat nad tegoroczną edycją Lubuskiego Lidera Innowacji objął KGHM Polska Miedź S.A.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 14.00 występem orkiestry żagańskich szkół muzycznych. W uroczystym otwarciu weźmie udział gospodarz obiektu i miasta – burmistrz Daniel Marchewka oraz goście: Jerzy Korolewicz, przewodniczący kapituły konkursu, Elżbieta Rafalska Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej RP, Elżbieta Anna Polak – Marszałek Województwa Lubuskiego i Władysław Dajczak – Wojewoda Lubuski.

Gościem specjalnym będzie profesor Andrzej Blikle, który opowie o „Turkusowej firmie XXI wieku”. Nazwa turkusowej organizacji pochodzi z książki F. Laloux „Pracować inaczej”. Jest to w skrócie firma lub instytucja, która ma ponadprzeciętną skuteczność dzięki odrzuceniu większości zasad korporacyjnego porządku. Jej głównym celem nie jest zysk, a zmienianie świata na lepsze, w tym zmienianie na lepsze własnego miejsca pracy, itp. W takiej firmie nie są potrzebni kierownicy, a każdy robi to co potrafi, wtedy gdy jest to potrzebne i bierze za to odpowiedzialność.

O tytuł Lubuskiego Lidera Biznesu ubiega się 71 przedsiębiorstw, z czego 70 uzyskało pozytywną ocenę kapituły konkursu. Najliczniejszą grupę stanowią małe firmy (22). Do konkursu zgłosiło się 19 mikro i 18 średnich przedsiębiorstw oraz 12 dużych firm. Każde z przedsiębiorstw, które przeszło weryfikację zostało zakwalifikowane do drugiego etapu i otrzyma certyfikat Lubuskiego Lidera Biznesu na rok 2017. Ponadto trzy najlepsze w każdej z kategorii wyróżnione zostaną statuetką. Po raz piąty w historii wręczone zostaną również nagrody Lubuskiego Lidera Innowacji. Tutaj o tytuł rywalizowało 19 uczestników.

Po raz pierwszy wręczone zostaną nagrody w kategoriach: „Debiut roku” oraz „Firma przyjazna młodym”.

(mt, Tomasz Molski Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa)

źródło: www.urzadmiasta.zagan.pl

Strona główna Aktualności LIDER BIZNESU W ŻAGAŃSKIM PAŁACU
Menu
Menu