LAR_Creative

II edycja Lubuskiej Akademii Rozwoju – ruszył nabór!

Od dzisiaj (13.09) można zgłaszać się do II edycji Lubuskiej Akademii Rozwoju. Jej misja to dostarczenie najnowszej wiedzy o teorii i praktyce wynikającej z realizacji Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego oraz płynących z tego tytułu korzyści dla samorządów i przedsiębiorstw. Nabór potrwa do 29 września. Pierwsza edycja projektu, której pomysłodawczynią była marszałek Elżbieta Anna Polak, przyciągnęła kilkaset chętnych osób z całego województwa.

LAR to inicjatywa, która pomaga samorządowcom i przedsiębiorcom poruszać się m.in. w sferze pozyskiwania funduszy unijnych. Akademia pokazuje, że działania firmy i lokalnych władz oraz regionu to powiązane ze sobą organizmy gospodarcze. Ważnym celem jest bardziej solidarny, zrównoważony rozwój do inwestowania nie tylko w dużych miastach, ale także w mniejszych ośrodkach.

Akademia zostanie podzielona na bloki tematyczne dotyczące szeroko rozumianej polityki regionalnej. Będą one obejmowały takie zagadnienia jak np.: wykorzystanie środków unijnych, ponadto sprawy społeczne, ochrony zdrowia, zagadnienia ochrony środowiska i rolnictwa, infrastruktury transportowej oraz wsparcia przedsiębiorczości, innowacji oraz promocji marek produktowych. Dodatkowo po każdych zajęciach przeprowadzimy ankietę, która pozwoli nam zbadać potrzeby słuchaczy i pozwoli określić tematy, którymi dodatkowo zajmiemy się na kolejnych zajęciach.

Zaplanowaliśmy 9 zjazdów (w tym 7 sesji wykładowych, sesję inauguracyjną, sesję absolutoryjną), jeden zjazd w miesiącu w terminie od 4 października 2017 r. do 8 czerwca 2018 r. Zajęcia będą odbywać się w piątki.

Każdy słuchacz Lubuskiej Akademii Rozwoju otrzyma indeks, który będzie stanowił potwierdzenie uczestnictwa w zajęciach a także będzie podstawą zaliczenia końcowego testu i otrzymania certyfikatu ukończenia LAR. Dla słuchaczy z najlepszymi wynikami testu końcowego oraz najlepszą frekwencją przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody.

Serdecznie zapraszamy do dołączenia do słuchaczy Akademii!

Formularz zgłoszeniowy oraz terminarz zjazdów do pobrania na stronie internetowej Lubuskiej Akademii Rozwoju [TUTAJ]

Strona główna Aktualności II edycja Lubuskiej Akademii Rozwoju – ruszył nabór!
Menu
Menu