kamienica

Data wydarzenia: 2021-12-28

Miejsce: ul. Generała Władysława Sikorskiego 17/2, 65-454 Zielona Góra

Organizator: Fundacja „Przedsiębiorczość” ul. Mieszka I 13,68-200 Żary

Fundacja „Przedsiębiorczość” serdecznie zaprasza na wizytę studyjną, podczas której przybliżymy uczestnikom zagadnienia związane ze współpracą realizowaną w ramach wolontariatu w dziedzinie opieka społeczna.

Start: 28 grudnia 2021 (wtorek)

Miejsce:  Spółdzielnia Socjalna „Alternatywy” – Dom Dziennej Opieki ,Generała Władysława Sikorskiego 17/2, 65-454 Zielona Góra

Tematyka wizyty studyjnej:

• działalność przedsiębiorstwa społecznego w obszarze opieki nad Seniorami, zaprezentowanie uczestnikom wizyty dobrych praktyk
  • współpraca spółdzielni socjalnej z wolontariuszami
  • realizacja działań integracyjnych i reintegracyjnych przez spółdzielnię socjalną przy udziale wolontariuszy
  • zasady pracy wolontariuszy w przedsiębiorstwie społecznym

Wizyta studyjna przybliży koordynatorom pracę wolontariusza w Domu Opieki Dziennej nad Seniorami, która na co dzień dotyczy inspirowania Seniorów do podejmowania inicjatyw towarzyskich, dotrzymywania towarzystwa osobom starszym, oraz udzielania pomocy w rozmaitych czynnościach dnia codziennego.

Organizator zapewnia: dojazd oraz poczęstunek.

Działania sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030 Korpus Solidarności.

Strona główna Aktualności Wizyta studyjna w Spółdzielni Socjalnej „Alternatywy” – Dom Dziennej Opieki